Blog Oszczędności

Jak poradzić sobie z windykacją należności?

W takim przypadku trzeba liczyć się z postępowaniem prowadzonym przez komorników. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest decydowanie się na samodzielnie podejmowanie negocjacji już z działami windykacyjnymi firm, w których ma się niespłacone należności. W takim przypadku znacznie łatwiej jest dogadać się, co do korzystnych warunków, na których będzie można spłacać zaległe należności.

            Wiele firm sprzedaje swoje należności a w takim przypadku windykacja jest prowadzona już przez wyspecjalizowane w windykowaniu należności firmy. Jeśli taka windykacja się rozpoczyna firma kontaktuje się z dłużnikami. W takiej sytuacji, gdy długi nie są przedterminowe warto jest podejmować z firmami windykacyjnymi negocjacje.

            Jeśli windykacja należności nie może skutecznie się zakończyć firmy, które zajmują się windykowaniem wchodzą na drogę postępowania sądowego. W takim przypadku, jeśli sprawa kończy się pozytywnie dla firmy windykującej sprawa trafia do komorników, z którymi negocjowanie spłacania należności na korzystnych warunkach jest znacznie trudniejsze.